logo
  • Если работа приносит только деньги, значит нас купили.!

У Києві провели першу у світі операцію із заміни клапана серця без розрізу грудної клітки

"У
У Києві провели першу у світі операцію із заміни клапана серця без розрізу грудної клітки

У Києві на базі Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України інтернаціональна бригада лікарів вперше у світі успішно провела три операції із заміни мітрального клапану серця людини, за принципово новою технологією, – без розрізу грудної клітки.

Про це повідомив директор Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України Ілля Ємець, – передає УНН.

За словами Ємця, німецький кардіолог, професор Рюдігер Ланге провів 20 експериментальних операцій на тваринах. І тепер, відповідно до всіх європейських законів, були вирішено використати експериметальний метод для оперування людини.

“…було вибрано три госпіталі це Монреаль, Мюнхен і ми (Київ – ред.), які зараз мають право на те, щоб перейти від експерименту до клінічних випробувань. Дуже приємно, що два місяці тому це був перший випадок у світі коли літній людині замінили клапан без розрізу, тобто ця операція робиться без розрізу грудної клітини людини, як це роблять хірурги. Більше того, ці операції можливі тоді, коли відмовляються всі хірурги традиційними методами це зробити…. Ми довго готувалися до цієї події. Сьогодні вони приїхали вже вдруге і зробили дві операції вчора і сьогодні”, – повідомив Ємець.

За його словами, операції пройшли успішно для тих людей, яким не можливо було врятувати життя традиційними методами.

І.Ємець додав, що досвід першої такої операції здійснила інтернаціональна команда професора Мюнхенського центру серця Рюдигера Ланге.

За його словами, українські лікарі, які також є частиною цієї інтернаціонльної команди, не просто отримують знання, вони стають світовими лідерами у цій галузі.

“Для мене особисто, як хірурга, важливо зрозуміти, що майбутнє в медицині може бути лише з новими технологіями. У кардіохірургії зараз не можливо досягти якихось нових результатів без новітніх технологій», – наголосив Ємець.

У свою чергу, професор Ланге додав, що у цей час програма розвивається, як дуже тісна співпраця. Зараз це є стадія випробування, тому цих клапанів ще немає в продажу, як продукції. У Німеччині така операція може коштувати близько 40 – 45 тис. євро.

Ємець додав, що в Україні «немає програми, і навіть, легальної можливості широко застосовувати цей метод”.

“…після цього візиту, я особисто, як директор закладу, буду намагатися впливати на Міністерство (МОЗ – ред.) і на Академію медичних наук для того, щоб ця програма була відкрита офіційно», – зазначив директор Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України.

Він також повдіомив, що перші операції були зроблені дуже важким хворим безкоштовно. Витрати за саму процедуру, близько 70-80 тисяч гривень взяла на себе українська клініка.

Пацієнти, яким провели операцію із заміни клапана інноваційним методом, почувають себе добре, уточнили медики.


Кто весь день работает, тому некогда зарабатывать деньги.

Кто весь день работает, тому некогда зарабатывать деньги.