logo
  • Если работа приносит только деньги, значит нас купили.!

В Україні пройшов Тиждень молитов за єдність християн


В Україні закінчився Тиждень молитов за єдність християн. Він тривав з 18 по 25 січня і проходив під патронатом УГКЦ. Духовна акція відбувається вже вчетверте. А започаткована вона 42 роки тому Всесвітньою Радою Церков для сприяння єдності між християнами і щороку об’єднує в спільних молитвах православних, католиків і протестантів.

Основний захід відбувся 24 січня у Києві в храмі Святого Василія Великого УГКЦ. Він об’єднав представників багатьох конфесій України. Разом із главою УГКЦ Любомиром Гузарем у спільній молитві взяли участь представник Ватикану, духовенство УПЦ Київського Патріархату, УАПЦ, Римо-Католицької Церкви та протестантські пастори. Усі вони звернулися до віруючих, котрі відвідали святиню. Від імені держави акцію підтримав голова Державного комітету з питань національностей та релігій Юрій Решетніков. Глава українських греко-католиків висловив сподівання на єдність і згоду між християнами, адже, на його думку: «Єдність – це особлива прикмета людей. Бути об‘єднаними – це найвище, найдостойніше для людської природи. Говорити про єдність популярно. Говорять про єдність навіть політики. Але молитися про єдність це вже не проста справа. Молитва мусить бути щира, вона мусить походити із нашого серця».

Подібні заходи пройшли і в інших містах. З нагоди Тижня молитов у Харкові спільне богослужіння очолив Архиєпископ УАПЦ Ігор Ісіченко, котрий звернувся до присутніх із закликом «будувати в своїх душах тверду основу соборності нашої нації, яка споруджується на любові». Прозвучав церковний гімн «Боже Великий Єдиний нам Україну храни». В Одесі під егідою УГКЦ теж відбувся міжхристиянський екуменічний молебень за примирення і мир. Звучав заклик до продовження і зміцнення міжцерковного діалогу, до вирішення проблеми взаєморозуміння між релігійними конфесіями. До участі у спільній молитві були запрошені не лише священики християнських церков, а й представники іудаїзму та ісламу. У Львові Тиждень молитов також зібрав вірних різних церков і навіть завершився неформальним спілкуванням за філіжанкою кави.

Духовенство завітало і до військових. У Києві в Свято-Покровському храмі УПЦ КП представники силових структур України на чолі з греко-католицьким та православним священиками спільно помолилися за єдність християн-військовослужбовців. Участь у молитві взяли офіцери та солдати Міноборони, Міністерства внутрішніх справ, Внутрішніх військ МВС, Державної прикордонної служби і Міністерства надзвичайних ситуацій, а акцію очолив заступник керівника Відділу УГКЦ у справах душпастирства силових структур України о. Любомир Яворський.

Тиждень молитов в Україні буде продовжений й іншими духовними акціями. Так, у Чернівцях, як повідомив священик УГКЦ о. Василь Гасинець, планується в час великого посту запропонувати всім конфесіям міста провести спільні молитви.У цьому ж місті при храмі Пресвятої Трійці УПЦ КП о. Володимиром Плішкою створено Духовний центр, у якому викладатимуться основи розуміння християнських та інших релігійних конфесій, що актуально, адже, на думку засновника, "саме незнання призводить до непорозуміння та навіть протистоянь".
«Такі щорічні екуменічні зустрічі допомагають зрозуміти й осмислити, що вже зроблено для єдності християн, допомагають усвідомити ще існуючі проблеми та впевнитись у необхідності спільної молитви не тільки в богословському її значенні, але й в практичному аспекті», — підсумував голова Комісії УГКЦ для сприяння єдності між християнами Ігор Шабан.


Кто весь день работает, тому некогда зарабатывать деньги.

Кто весь день работает, тому некогда зарабатывать деньги.