logo
  • Если работа приносит только деньги, значит нас купили.!

У Вашингтоні очікують, що Вищий антикорупційний суд в Україні розпочне роботу найближчим часом – заступник держсекретаря США

У Вашингтоні очікують, що Вищий антикорупційний суд в Україні розпочне роботу найближчим часом – заступник держсекретаря США / ГОРДОН

США очікують, що Вищий антикорупційний суд почне працювати в Україні найближчим часом. Про це на брифінгу в Києві після зустрічі з директором Національного антикорупційного бюро Артемом Ситником 19 жовтня заявила заступник держсекретаря США Кірстен Медіссон, повідомило агентство "Інтерфакс-Україна".

"Ухвалення законодавства у питанні створення Вищого антикорупційного суду було важливим етапом. Наступним кроком є створення повноцінного, функціонального, незалежного, ефективного суду в Україні. І ми очікуємо, що Україна незабаром зробить певні кроки в цьому напрямку, як було обіцяно уряду Вашингтона", – заявила вона.

7 червня Верховна Рада ухвалила закон "Про Вищий антикорупційний суд". 11 червня його підписав президент України Петро Порошенко.

13 червня у Центрі протидії корупції заявили, що в документі з’явилася норма, яку не зачитували в Раді та не обговорювали у профільному комітеті. Згідно з цією нормою, апеляції у справах Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), які вже надійшли в суди, мали розглядати суди загальної юрисдикції, а не антикорупційний суд. НАБУ пояснювало, що це може нівелювати роботу детективів бюро за останні три роки.

12 липня парламент ухвалив у другому читанні і в цілому законопроект №7441, яким вніс зміни до закону України "Про судоустрій і статус суддів". Серед іншого підтримано поправки до закону "Про Вищий антикорупційний суд" про підзвітність йому апеляцій за корупційними справами. На внесенні цих змін наполягали в Міжнародному валютному фонді і Держдепартаменті США.

2 серпня документ підписав Порошенко.

13 серпня голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергій Козьяков заявляв, що завершити конкурс із відбору суддів в антикорупційний суд планують у лютому 2019 року.

Голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявляв, що Вищий антикорупційний суд почне роботу не раніше ніж у квітні 2019 року.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-u-vashingtoni-ochikujut-shcho-vishchij-antikoruptsijnij-sud-v-ukrajini-rozpochne-robotu-najblizhchim-chasom-zastupnik-derzhsekretarja-ssha-438730.html”

Кто весь день работает, тому некогда зарабатывать деньги.

Кто весь день работает, тому некогда зарабатывать деньги.